Zmiękczanie wody dla mieszkania i domu

Zmiękczanie wody dla domu, mieszkania lub biura oraz powszechnie stosowane uzdatnianie wody jest dzisiaj nieodłączną częścią życia. Wodę można zmiękczyć poprzez: destylację, metodę termiczną, chemiczną oraz fizykochemiczną. Twardość wody  powodują rozpuszczone w niej sole wapnia, magnezu i metali wielowartościowych.

Najbardziej znanym i widocznym oznakiem twardej wodyosady wapnia (tzw. kamienia kotłowego). Powstawanie osadów obniża żywotność instalacji wodnych, zwłaszcza wody ciepłej oraz podgrzewaczy, pralek, myjni, kranów, itp.

 

[nggallery id=32]

 

Osady wapnia, czyli kamień kotłowy,  obecne  w boilerach, pralkach, podgrzewaczach lub czajnikach znacząco zwiększają zużycie energii potrzebnej do podgrzewu wody. Twarda woda zwiększa zużycie proszków do prania oraz środków czysztości nawet o połowę.
W miejscach obecności twardej wody zastosowanie zmiękczania wody oferuje możliwość obniżenia kosztów eksploatacji technologii, które są wrażliwe na jakość wody.
Zwrot kosztów inwestycji jest bardzo szybki, zastosowanie zmiękczania znacząco podnosi komfort jego użytkowników w domu lub mieszkaniu.

Zmiękczanie wody dla domu i mieszkania – EUROCLEAN AQUASOFTENER

[singlepic id=152 w=480 h=400 float=right]

 • koniec zakupów środków do zmiękczania
 • obniżenie zużycia energii
 • wydłużenie żywotności sprzętu AGD
 • stop osadom kamienia kotłowego
 • prosta instalacja
 • niskie koszty eksploatacyjne
Stacje zmiękczania wody dla:
 • mieszkania
 • biura
 • domu mieszkalnego
 • firmy
 • mniejszego obiektu

W pełni automatyczne, regeneracja objętościowa

(wg zużycia wody)

AQUASOFTENER 170
AQUASOFTENER 350
AQUASOFTENER 440

 

Szczegółowy opis  stacji zmiękczania wody AQUASOFTENER

Zasada działania stacji zmiękczania

Jony wapnia i magnezu, powodujące twardość wody, są podczas przepływu wody zamieniane na jony sodu, które są neutralne. Po osiągnięciu określonej ilości przepływu wody (zastosowano inteligentne głowice ze sterowaniem objętościowym) automatycznie dochodzi do procesu regeneracji złoża – wypłukania „wyłapanych” jonów odpowiedzialnych za twardość wody. Regeneracja przeprowadzona jest za pomocą roztworu chlorku sodu (NaCl) w postaci soli tabletkowej, dlatego ważna jest regularna kontrola oraz uzupełnianie stanu soli w zasobniku. Płukanie, podczas którego dochodzi do usunięcia wapnia razem z wodą płuczącą do kanalizacji, trwa około 40 minut i jest automatyczne. Po zakończeniu procesu regeneracji stacja wznawia pracę.

Jakie problemy powoduje twarda woda?

Za twardość wody są odpowiedzialne wapienne osady – „kamień kotłowy”, który jest głównym problemem użytkowania twardej wody. Można go zaobserwować w postaci białej, szarej lub brązowej powłoki pojawiającej się w łazienkach, na kranach, w czajnikach, grzałkach urządzeń elektrycznych oraz na ścianach przewodów instalacji wodnych. Kamień kotłowy powoduje znaczne obniżenie efektywności pracy wyżej wymienionych urządzeń, a tym samym zwiększenie kosztów energii, eksploatacji oraz obniżenie czasu ich żywotności. Warstwa wapiennych osadów o grubości zaledwie 3 mm może spowodować straty energii sięgające nawet do około 30%.
Pranie w twardej wodzie skutkuje większym zużyciem środków piorących oraz obniżeniem ich skuteczności, co przedkłada się bezpośrednio na podniesienie kosztów.
Trudne i czasochłonne staje się także utrzymanie czystości w łazienkach przez ciągle powstające, trudne do usunięcia plamy.

Twarda woda może u dzieci i osób wrażliwych podczas mycia powodować problemy ze skórą, objawiające się wysuszeniem naskórka.

Podłączenie stacji

Podłączenie instalacji jest bardzo proste. Polega na podłączeniu stacji na wlocie wody surowej w mieszkaniu lub domu samodzielnie w sposób zgodny ze schematem lub za pomocą specjalistycznej firmy hydraulicznej. Wąż z wodą płuczącą należy podłączyć do kanalizacji lub kratki ściekowej. Głowica sterująca wymaga zwykłego zasilania 230V.
zawór regulacyjnyCzęścią urządzenia jest zawór mieszający, pomocą którego można ustawić dowolną twardość wody za stacją zmiękcznia.

 

Koszty eksploatacji

Do regeneracji złoża jonitowego stosuje się sól w tabletkach oraz wodę płuczącą. Koszty energii elektrycznej są bardzo niskie – do około 10 zł/rok. Koszt zmiękczenia 1m3 wody uzależniony jest bezpośrednio od składu wody, bo z tym z kolei związane jest zużycie soli do regeneracji złoża – im twardsza woda, tym więcej soli zużywamy.

Zapraszamy do kontaktu !
Nasi handlowcy przygotują ofertę na miarę Państwa potrzeb, a w razie konieczności dokonają wizyty technicznej oraz bezpłatnie polecą najlepsze rozwiązanie.

Stacje zmiękczania wody EuroClean Aquasoftener to efektywne i ekonomiczne rozwiązanie problemów z twardą wodą oraz szybki zwrot kosztów inwestycji.

Do pobrania

Dane techniczne

 

  AQUASOFTENER 170 AQUASOFTENER 350 AQUASOFTENER 440
Ilość osób : 2-3 osoby do 6 osob do 8 osob
Rozmiary w cm (szer./gł./wys.) : 23/44/64 23/44/112 22,5/44/133
Działanie : automatyczne automatyczne automatyczne
Regeneracja : sterowana przepływem sterowana przepływem sterowana przepływem
Wydajność maks.: 2 m3/godz. 4,5 m3/godz. 4,5 m3/godz.
Wydajność opym.: 0,5 m3/dzień (twardość 25°dH) 1 m3/dzień (twardość 25°dH) 1,5 m3/dzień (twardość 25°dH)
Maks. ciśnienie : 6 bar 6 bar 6 bar
       

Zawartość strony: zmiękczanie wody, kompaktowe zmiękczacze wody, uzdatnianie wody dla domu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą zmiękczania wody, prosimy o kontakt!